Princier de Leba
KSIĘSTWO ŁEBA
PRZEWODNIK
INFORMATOR
GALERIE FOTOGRAFII
SZUKAJ
Księstwo Łeba
Łeba miasto nadmorskie
Księstwo Łeba Aleja Prezydencka
 
     29 marca 2017 roku delegacja z Łeby w osobie Burmistrza Miasta Łeby, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łebie oraz przedstawicieli Wielkiej Kapituły Księstwa Łeby, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina” i Centrum Informacji Turystycznej w Łebie przybyła do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na zaproszenie Pana Prezydenta – RP Andrzeja Dudy w celu odciśnięcia dłoni przez głowę państwa w przygotowanej wcześniej formie plastycznej. Mosiężna tablica na kamiennym obelisku zostanie uroczyście odsłonięta podczas obchodów 660 rocznicy nadania praw miejskich już w lipcu tego roku na deptaku w Łebie.
leba
Delegacja Księstwa Łeba
Foto: M. Sałata
     Znajduje się tu jedyna na świecie Aleja Prezydentów. Rozmowy przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze. Pan Prezydent chętnie zadawał pytania dotyczące miasta. Pochwalił również działania związane z promocją i rozwojem nadmorskiego kurortu. Włodarz miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński wręczył Panu Prezydentowi pisemne zaproszenie na obchody Święta Łeby, pełen kosz rybnych przysmaków według receptury regionalnego Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby, szklany wazon z elementami bursztynu zawierający piasek prosto z łebskiej plaży oraz obraz przedstawiający Słowiński Park Narodowy.
     Książę Łeby – Zbyszko I w imieniu swoim i całej Wielkiej Kapituły Księstwa Łebskiego wręczył specjalnie przygotowany na tą okazję, piękny album zawierający zdjęcia z historii księstwa oraz oczywiście łebski paszport i monetę. Pan Prezydent zadeklarował się, że uczyni wszystko, co w jego mocy aby w tych dniach odwiedzić Łebę i osobiście odsłonić tablicę ze swoim odciskiem, a przy okazji spotkać się z Łebianami i turystami wypoczywającymi w tych dniach na urlopie. W spotkaniu uczestniczył również sekretarz stanu, minister w Kancelarii Prezydenta Pan Paweł Mucha. Jak się okazało, Pan minister od wielu lat regularnie odwiedza Łebę wraz z rodziną w sezonie wakacyjnym.
 
ŁebaKsięstwo Łeba

Witajcie Szanowni Goście w progach Księstwa Łeba! Nasza przygoda w ukochanym mieście Łeba niech zacznie się

ŁebaPrezydent otworzy aleje

Odciski dłoni wszystkich prezydentów III RP znajdą się już dziś na ulicy Kościuszki w Łebie. - Zaczynamy od godziny

ŁebaOtwarcie Alei Prezydenckiej

Przy dźwiękach wojskowej orkiestry otwarto jedyną w kraj u aleję z odciskami dłoni wszystkich prezydentów

ŁebaWizyta Prezydenta Komorowskiego

Zdjęcia wykonane w trakcie wizyty prezydenta w Łebie. Prezydent Komorowski obejrzał aleję prezydencką,

ŁebaWizyta u Prezydenta Dudy

Zdjęcia wykonane w trakcie wizyty w Pałacu Prezydenckim w Warszawie na zaproszenie Pana